Almanach Shyhta 2015

Słyszy się głosy, że wszystko już było napisane, wszystko już było powiedziane. Może to fakt, a może tylko złudzenie.
A jeśli to fakt i niemożliwym jest, by poprzez napisane coś konkretnego powiedzieć? Gdyby to stwierdzenie było prawdą, literaci rzuciliby pióra. A przecież stale je dzierżą w dłoniach.

Inna wrażliwość i percepcja świata, inna otaczająca rzeczywistość sprawiają, że teksty są świeże, dają nowe światło, a może nową przestrzeń dla tego, co kłębi się w wielu umysłach, które nie potrafią w żaden sposób ukazać swoich wewnętrznych rozterek, walki faktografii i fantasmagorii.
Do Almanachu zaproszeni zostali uznani twórcy z sąsiedniej Słowacji, dzięki którym poznajemy trendy w ich literaturze. Znakomita poezja cywilna, neogotycka proza, filozoficzny esej i legenda to propozycje naszych południowych sąsiadów. W zderzeniu z nimi mniej znani, jak i ci, którzy już w jakiś konkretny sposób zapisali się na literackich kartach naszego kraju. Wszyscy zapraszają na spacer po strofach swojej literackiej wyobraźni.
Zainteresowani mogą nabyć Almanach Shyhta 2015 w cenie 10 PLN + koszty wysyłki za pośrednictwem e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.